16
05
2017

Turniej i egzaminy kendo 6-7 maja Wisła

wisla1
W dniach 6-7 maja w Wiśle odbyła się kolejna edycja Pucharu Źródeł Wisły w kendo – VII Genryoku Cup. Zawodnicy z całej Polski wzięli udział w czterech konkurencjach: turniejach indywidualnych kyu/dan, drużynowym trójek oraz specjalnej konkurencji Kukła Challenge. W zawodach wzięli udział również reprezentanci naszej sekcji, tocząc wiele zaciętych i interesujących walk. Oprócz zmagań kendoków, podczas wydarzenia można było również obejrzeć pokaz kendo grupy dziecięcej wiślańskiej sekcji Genryoku oraz spróbować sushi.

wisla2
Po zakończeniu zawodów odbyły się egzaminy na stopnie kyu/dan, podczas których nasi zawodnicy awansowali na kolejne stopnie: Ewelina Plachta-Eekelaers – 5 kyu, Mateusz Podolski – 2, kyu Karol Jędruszek – 1 dan.

Tegoroczny Genryoku Cup był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w fantastycznej atmosferze oraz zdobycia bezcennego doświadczenia, które z pewnością wykorzystamy w dalszych treningach. Dziękujemy organizatorom za niezwykłe emocje i jesteśmy pewni, że odwiedzimy Wisłę również w przyszłym roku.

Tags for this post

author: Kendo AZS Gliwice