02
01
2020

Treningi kendo w dojo Furuichi Sensei 7 dan kendo, 8 dan iaido w Japonii – listopad 2019

TRENIGI KENDO W JAPONII

Listopad 2019 roku to miesiąc w którym odwiedzamy Japonię i dojo naszego Sensei Norio Furuichi (7 dan kendo, 8 dan iaido kyoshi), żeby poćwiczyć kendo i iaido.

Instruktorzy AZS Gliwice: Sensei Magdalena Bidzińska 3 dan kendo, 5 dan iaido, Sensei Piotr Bidziński 3 dan kendo, 5 dan iaido, oraz Agnieszka Siewierska 3 dan iaido przez dwa tygodnie podnosili swoje umiejętności pod okiem Furuichi Sensei. Podczas tego intensywnego, codziennego treningu Sensei przekazywał nam swoją wiedzę z zakresu podstawowych, jak i zaawansowanych technik kendo.

Na treningach kendo mieliśmy okazję do intensywnej nauki oraz wypróbowania swoich umiejętności podczas sparingów z kendokami, uczniami Sensei, posiadającymi wysokie stopnie 5,6 i 7 Dan.

Pobyt w dojo Furuichi Sensei to wspaniała okazja do intensywnego treningu jak i wspaniała możliwość osobistego doświadczania japońskiej kultury. Jej zwyczajów i codziennego życia w Japonii. Jedzenie, widoki i język pozwala zatopić się w Japonii. Razem z naszym nauczycielem zwiedziliśmy kilka pięknych i ciekawych miejsc, jak Hakone i Kamakura. Mieliśmy również okazję na krótki pobyt w stolicy Japonii Tokio oraz jazdę najszybszym pociągiem Shinkansen do Osaki i Kioto, żeby zobaczyć zabytki regionu Kansai.

author: Kendo AZS Gliwice