明けましておめでとう!

(Akemashite omedetou)

 

To japońskie pozdrwienie na rozpoczęcie Nowego Roku, a my zaczniemy rok krótką relacją.

 

W listopadzie nasi instruktorzy Magdalena i Piotr Bidzińscy polecieli do Japonii. Odwiedzili Dojo Sensei Furuichi Norio 7 dan kendo w Kadosawabashi. Koniec listopada to okres przygotowań do egzaminów na 6 i 7 dan.

 

Uczniowie Sensei podchodzili do egzaminów na 7 dan. Egzaminy składają się z jigeiko oraz Nihon Kendo Kata, a im wyższy stopień, tym większa waga przykładana jest do szczegółów.

 

W czasie treningów ogromna uwaga była przywiązywana do poprawności ataków oraz uczucia jakie powinno temu towarzyszyć przed i po. Po walkach sparingowych i kata, zarówno Sensei, jak i jego starsi uczniowie udzielali nam rad i wskazówek. Głowy mamy teraz pełne nowych informacji – pozostaje nam tylko to je wdrożyć w nasze kendo …

Coż w tym wszystkim nikt specjalnie nie pamiętał o robieniu zdjęć, zwłaszcza w kote jest to trudne. Pozostaje nam tylko to co mamy w głowach. 😉

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim ćwiczącym i ich najbliższym wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Wszystkich chcących zacząć ćwiczyć z Naszymi Sensei zapraszamy na treningi. Pierwszy trening kendo w styczniu już środę 3 stycznia. Czas zacząć nowy rok!