19
12
2014

Relacja ze zgrupowania Kendo we Wrocławiu

grupowe2

W weekend 12-14 grudnia, wraz z kolegą z klubu, udaliśmy się na zgrupowanie Kendo do Wrocławia. Jako iż było to moje pierwsze zgrupowanie, zaskoczyło mnie jak wiele można się nauczyć od innych. Każdy uczestnik i sensei był skłonny do pomocy gdy się tego potrzebowało, służył dobrą radą jak poprawić techniki, by były bardziej perfekcyjne.

1-3

Piątkowy trening, obejmujący przygotowanie zawodników do egzaminu, prowadzony był pod okiem Sensei Juliana Góskiego. Spotkanie zakończyło się wspólnym jigeiko wszystkich zgromadzonych. Sobotni zjazd zaczął się od kendo kata oraz bokuto kihon waza. Trening prowadził Sensei Maciej Murzyniec.

2-3

Zawodnicy mieli też możliwość zaprawienia się w atakach tsuki, dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tym elementem Kendo. Dalszą część sobotnich warsztatów obejmował turniej NAMI Cup (w kategorii kyu) – zorganizowany przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Weekendowy staż zakończył się egzaminami na stopnie kyu, podczas których to, dwoje zawodników AZS Gliwice zdało na 4 i 5 kyu.

grupowe1

Mieliśmy okazję trenować z wyjątkowymi ludźmi oraz poznać nowe techniki. Treningi były długie, ale czas szybko mijał, a po skończeniu czekało się na następny z niecierpliwością. Jeżeli tylko pozwoli czas, to chętnie wyjadę na kolejne zgrupowania kendo w przyszłości.

Relacja: Szymon Piechulla i Wojciech Kałsa

Tags for this post

author: Kendo AZS Gliwice