11
03
2019

AZS Gliwice na Gasshuku & TENGU Taikai 2019

Pomiędzy 22 a 24 lutego odbyła się pierwsza edycja TENGU Taikai wraz z towarzyszącymi treningami prowadzonymi przez Sone Koetsu-sensei z Sendai (Kendo 8 dan Kyoshi) oraz Shimodaira Shinichiro-sensei z Tokio (Kendo 7 dan Renshi).

Członkowie naszego klubu wybrali się do Poznania i wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni!

Przez 2 dni treningów działo się bardzo dużo. Sone-sensei prowadził intensywne treningi dzięki którym zawodnicy na każdym poziomie mogli szlifować swoje umiejętności. Ćwiczenia były tak zorganizowane aby jak najwięcej czasu integrować się  ze studentami którzy przyjechali z Japonii.

Japończycy chętnie dzielili się dobrymi radami i bardzo starali się aby każdy wyniósł z treningów możliwie najwięcej.

Od podstaw dotyczących postawy oraz uderzeń, przez podstawowe techniki, aż do bardzo intensywnych Uchikomi Geiko, Sone-sensei uwagę na popularne błędy i wskazywał jak im zapobiec.

Każdy trening kończyła 20-30 minutowa sekcja sparingowa gdzie można było spróbować swoich sił z sensei, zawodnikami z Japonii lub kolegami z Polski.

Po zakończonych treningach przyszedł czas na Sayonara Party ale tą część opiszemy tylko jako : “Doskonała okazja do integracji ;)”

W niedzielę przyszedł czas na turniej. Zawodnicy z Japonii zostali rozstawieni w pierwszej kolejności, a potem na zasadzie zupełnej losowości (co dodawało dreszczyku emocji) reszta losowała swoje numerki.

Turniej przebiegał bardzo sprawnie i obie drużyny z naszymi zawodnikami opuściły fazę grupową jednak koniec końców nie udało się nam zająć żadnych medalowych miejsc – jest więc sporo miejsca na przyszły rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.

Całość kończył mecz towarzyski Polska-Japonia po którym pożegnaliśmy się z Poznaniem i już zaczęliśmy odliczać dni do przyszłorocznej edycji!

 

author: Kendo AZS Gliwice