12
05
2019

9 Puchar Genryoku w Wiśle

AZS Gliwice na IX Genryoku Cup – Puchar Źródeł Wisły w Szermierce Japońskiej

Między 3 a 5 maja po raz dziewiąty już odbył się w Wiśle Puchar Genryoku. Tym razem poprzedzało go zgrupowanie na którym można było odbyć ostatnie przygotowania przed egzaminem który odbywał się 3 maja. W tym dniu do egzaminu przystąpiło aż 5 osób z naszej sekcji. Wszyscy przystępujący otrzymali promocję na wyższe stopnie, w tym również kolejny 1 Dan w naszej sekcji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W dniu 4 maja odbywały się walki w katategoriach indywidualnych – KYU men, DAN men, OPEN kobiet. Nasza sekcja miała swoją reprezentację w każdej kategorii, był to idealny czas na sprawdzenie swoich umiejętności, ustalenie nad czym powinniśmy jeszcze popracować ale przede wszystkim była to świetna zabawa i okazja by obserwować tych od których możemy się wiele nauczyć.

5 maja odbywał się turniej drużynowy, na którym mieliśmy przyjemność wystawić aż dwie pełne drużyny. Tradycyjnie już pojawił się „Wungiel” do którego dołączył w tym roku „Eko groszek”. Drużynie „Wungla” udało się nawet wyjść z fazy grupowej co jest dla naszej sekcji kolejnym sukcesem.

Ostatecznie pożegnaliśmy Wisłę z paroma siniakami, ale przede wszystkim nowymi doświadczeniami, licznymi przemyśleniami i nową energią!

Pozostaje nam odliczać do kolejnego Genryoku Cup!

Dziękujemy Wisło!

author: Kendo AZS Gliwice